Dziś jest środa, 23.01.2019, imieniny Ildefonsa, Rajmunda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej » Aktualności » Ewidencja szamb i oczyszczalni przydomowych

Ewidencja szamb i oczyszczalni przydomowych

Ewidencja szamb i oczyszczalni przydomowych

Wójt Gminy Malanów zwraca się z uprzejmą prośbą do właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Malanów, którzy nie są podłączeni do sieci kanalizacji sanitarnej o wypełnienie zgłoszenia o posiadaniu zbiornika bezodpływowego (szamba) lub przydomowej oczyszczalni ścieków do gromadzenia nieczystości ciekłych i dostarczenie go do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej ul. Słoneczna 1 Malanów lub przekazanie sołtysom w terminie do 31 grudnia 2015 r.

Zgodnie z art. 3 ust 3 pkt. 1 i 2 ustawy z dnia 13 września z 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach(Dz. U z 2013, poz. 1399 z późn. zm.) gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamba) oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków. Ponadto informacja ta jest niezbędna w celu opracowania m.in. planu rozwoju sieci kanalizacyjnej.

Wymagany druk zgłoszenia dostępny jest w siedzibie Urzędu Gminy w punkcie obsługi klienta, w PGK ul. Słoneczna 1, na stronie internetowej Malanów w zakładce PGK oraz u sołtysów wsi.

 

AN


Pliki do pobrania


Pozostałe aktualności