Dziś jest czwartek, 13.12.2018, imieniny Łucji, Otylii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej » Aktualności » Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni

Zgłoszenie do ewidencji zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni

W listopadzie 2015r ukazała się w regionalnej gazecie i na stronie internetowej informacja Wójta Gminy Malanów skierowana do właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Malanów w sprawie wypełnienia zgłoszenia o posiadaniu zbiornika bezodpływowego (szamba) lub przydomowej oczyszczalni ścieków do gromadzenia nieczystości ciekłych do końca roku. W związku z tym, że na dzień 31.12.2015r nie wszyscy mieszkańcy dostarczyli swoje zgłoszenia do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Malanowie               ul. Słoneczna 1, przedłuża się termin składania zgłoszeń do 30 kwietnia 2016r.

Wójt Gminy Malanów informuje również, że zgodnie z Art.6 pkt. 1 ustawy z dnia 13 września z 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U z 2013, poz. 1399 z późn. zm.) właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych są obowiązani do udokumentowania w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez gminną jednostkę organizacyjną lub przedsiębiorcę posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych przez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłat za te usługi.                              

Zgodnie z art. 3 ust 3 pkt. 1 i 2 w/w ustawy gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji ilości zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków na własnym terenie w celu kontroli częstotliwości i sposobu pozbywania się ścieków bytowych i osadów ściekowych oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej.

W przypadku nie wykonywania przez mieszkańców obowiązków określonych w ustawie mają zastosowanie przepisy karne Art.10 pkt.2 w/w ustawy.

Wymagany druk zgłoszenia dostępny jest w siedzibie Urzędu Gminy Malanów - Punkt Obsługi Klienta, Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Malanowie ul. Słoneczna 1 oraz na stronie internetowej www.malanow.pl - zakładka Gospodarka Komunalna.

 


Pliki do pobrania


Pozostałe aktualności